Quentin Tarantino

تعداد بازدید: 664

درس هایی از کوئنتین تارانتینو در مورد ساخت فیلم

در این بخش از وبلاگ فیلم فالو به سراغ کوئنتین تارانتینو و توصیه های او در مورد فرآیند فیلم سازی می رویم که می تواند برای علاقمندان آموزش فیلمسازی جذاب باشد. کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) فیلمساز ۵۶ ساله اهل ایالات متحده امریکا است. تارانتینو که پیش از ورود به فیلمسازی در فروشگاه‌‌های اجاره‌ی فیلم‌ مشغول به کار بود، امروزه کارگردانی شناخته شده محسوب می‌شود. کسی که حالا مولفه‌های سینمایی منحصر‌به‌فرد به خودش را دارد. موتیف‌هایی نظیر خشونت بسیار زیاد، افول فراروایت‌ها، ارجاع به فیلم‌های مشهور و خطوط داستانی نامنسجم.

Quentin Tarantino movies

نکات آموزشی تارانتینو در مورد فیلمسازی

?فیلمسازهای بیشتر و متفاوت‌تری را بشناسید و سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید.

?مطمئن باشید فیلم‌های قوی، همواره مورد توجه قرار می‌گیرند.

?فیلمی بسازید که خودتان از دیدن آن لذت ببرید.

?بر ترس‌تان غلبه کنید.

?ضروری‌ترین توانایی یک کارگردان، توانایی به تصویر کشیدن دیدگاه خود است.

?همواره مشغول باشید، حتی اگر فیلم‌هایتان تعریفی ندارند؛ ساخت فیلم‌های ضعیف یکی از راه‌‌های خوب یادگیری است.

?در عین استفاده از ایده‌های دیگران، دیدگاه خود را وارد اثر کنید.

?یک فیلمساز موفق همیشه به دنبال از نو ساختن خود و هنر‌ش است.

?فرآیند خلاقیت خود را پیدا کنید.

?راه‌های برانگیختن احساسات مخاطبین و جذب آنها را بیابید.

تمام این نکات به پیشرفت یک هنرمند کمک بسزایی خواهند کرد. در قسمت دیگری تارانتینو این مسیر را به زیبایی با مسابقه دو ۱۰۰ متر مقایسه می‌کند: «اگر در مسابقه دوی ۱۰۰ متر با افرادی بسیار کند‌تر از خودتان رقابت کنید، به آسانی برنده خواهید شد. اما اگر رقبای شما خیلی سریع‌تر از خودتان باشند، ممکن است هر دفعه آخرین نفر باشید اما قطعا مسابقه را در زمان کم‌تری به پایان می‌رسانید.»

پیشرفت در یک حوزه تخصصی، در صورت عدم وجود افرادی که شما را به چالش می‌کشند تقریبا غیر ممکن است. سعی کنید با هنرمندان بهتر از خودتان در ارتباط باشید و فیلم‌های کارگردان‌های بزرگ و الهام بخش را تماشا کنید.

همه رویای بهترین بودن را در سر داریم و برخی مواقع، وقتی مشاهده می‌کنیم همچنان آخرین نفر هستیم، کمی ناامید می‌شویم. در این صورت، باید خودتان را به چالش بکشید، از محدوده آرامش خود خارج شده و به پیشرفت در مسیر مورد علاقه‌تان ادامه دهید.

برگرفته از: NoFilmSchool

مطالب پیشنهادی: